0

Maribor i Legija u 3. kolu kvalifikacija za LŠ

Objavljeno: 24.07.13 u 23:03

champions-league

Fudbaleri Maribora plasirali su se u narednu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona pošto su u revanš meču savladali Birkirkaru sa 2:0.

Prvi meč su ekipe odigrale bez golova, ali su zato napadači Maribora bili raspoloženiji u revanšu. Mrežu maltežana načeo je Goran Cvijanovič u 28. minutu, a pobedu ljubičastih je doneo Mitja Viler na početku drugog poluvremena.

Legija je zahvaljujući pobedi u prvom meču protiv Nju Sejntsa od 3:1 mogla opušteno da uđe u revanš meč na svom terenu.

Na kraju je poljski klub zabeležio minimalnu pobedu od 1:0, a jedini pogodak je postigao Vladimirs Dvališvili u 53. minutu meča. Srpski fudbaler Miroslav Radović odigrao je svih 90 minuta za Legiju.

Rezultati mečeva 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona odigranih u sredu uveče:
Ludogorec – Slovan 3:0 (ukupan rezultat. 4:2)
Maribor – Birkirkara 2:0 (2:0)
Legija – Nju Sejnts 1:0 (4:1)
Partizan – Širak 0:0 (1:1)