0

Srbija preokretom do pobede nad Kanadom

Objavljeno: 16.07.13 u 21:57

vanja-udovicic

Vaterpolisti Srbije ostvarili su drugi trijumf na turniru „Četiri nacije“ koji se održava u Beogradu na bazenu na Banjici. Ovoga puta izabranici Dejana Savića su savladali Kanadu rezultatom 11:7 (1:1, 2:4, 3:1, 5:1).

Kanađani su odličnom igrom u prve dve i početkom treće četvrtine iznenadili srpske vaterpoliste. Došli su do vođstva od 3:6, ali su onda naši „delfini“ zaigrali na visokom nivou i već do kraja treće četvrtine izjednačili rezultat. U poslednjoj četvrtini Srbija je iskazala kvalitet i na kraju trijumfovala.

U sastavu Srbije najefikasniji su bili Udovičić, Mandić i Nikić sa po dva gola, dok su po jedan pogodak postigli Ćuk, Pijetlović, Aleksić, Prlainović i Stefan Mitrović.

U drugoj utakmici vaterpolisti Sjedinjenih država su savladali Kinu sa 14:8 i sa Srbijom dele prvo mesto.

Poslednji meč na ovom turniru Srbija igra u sredu od 11:20 kada će u duelu sa Amerikancima odlučiti o pobedniku turnira.