0

Đurđević najavio ubedljivu pobedu nad Slovačkom

Objavljeno: 06.06.13 u 19:56

Fudbalska repreznetacija Srbije do 19 godina odlično je startovala u elitnoj fazi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Na stadionu u Jakovu naši omladinci su ubedljivo savladali vršnjake iz Slovačke sa 4:0.

Napadač Rada Uroš Đurđević je Srbiji doneo prednost u 42. minutu, a samo minut kasnije ponovo je zatresao mrežu gostiju i duplirao prednost naše selekcije. Izabranici Ljubinka Drulovića u 48. minutu su već poveli sa 3:0 golom Lukovića, a konačan rezultat u 57. minutu postavio je Antić.

U drugom meču kvalifikacione grupe 2 Švajcarska i Republika Irska odigrali su nerešeno 2:2. Pobednik elitne kvalifikacione grupe izboriće plasman na Evropsko prvenstvo koje se krajem jula održava u Litvaniji. Naredni meč Srbija igra protiv Švajcarske u subotu 8. juna na stadionu FK Obilić od 17:30 časova.