Košarka

Bitka u Čikagu pripala Majamiju

Objavljeno: 11.05.13 u 09:13

Majami - Cikago

Košarkaši Majami Hita poveli su u polufinalnoj seriji Istočne konferencije protiv Bulsa sa 2:1. Oni su u trećoj utakmici igranoj u Čikagu slavili sa 104:94.

Posle veoma agresivnog prvog poluvremena u kome su viđene tri tehničke greške i jedno isključenje, Majami je došao do svoje igre i u poslednjoj četvrtini prelomio ovaj meč.

Majami je predvodio Lebron Džejms koji je postigao 25 poena od čega 17 u drugom poluvremenu. Kris Boš je ostvario dabl dabl sa 20 poena i 19 skokova, dok je 18 poena ubacio Noris Kol. Najzapaženiji u Bulsima bili su Karlos buzer sa 21 poenom i Žoakim Noa koji je zabeležio dabl dabl sa 15 i 11 skokova.

Sparsi su došli do prednosti protiv Voriorsa pošto su ih savladali rezultatom 102:92.

San Antonio je posle prve četvrtine stekao vođstvo koje je zadržao do kraja meča i na kraju slavio. Serija se seli u Teksas, a Sparsi imaju prednost od 2:1.

Najefikasniji na meču bio je Toni Parker koji je postigao 32 poena koji je uz Tima Dankana koji je ostvario dabl dabl sa 23 poena i 10 skokova bio najzaslužniji za pobedu gostiju. Golden Stejt su predvodili Klej Tompson sa 17 i Stef Kari sa 16 postignutih poena.