Jovanović junak Anderlehta

Objavljeno: 18.04.13 u 08:50

image

Srpski internacionalac bio je strelac i asistent u prvoj pobedi Anderleht u plej-ofu šampionata Belgije, koja je trofejni tim iz Brisela odvela na četiri boda ispred prvih pratilaca Standarda i Genka.

Jovanović je mrežu Lokerena zatresao već u trećem minutu utakmice, kada je posle centaršuta Bruna glavom sa pet metara loptu zakucao u gol.

Sjajnu partiju Lane je krunisao već u 30. minutu pošto je namestio gol De Suteru za 2:0. Konačan rezultat postavio je Saša Klještan osam minuta kasnije.

Anderleht je u nastavku sačuvao prednost i pored isključenja Dešahta, na startu drugog poluvremena.