0

Švabe sa Bajernom za trofej Kupa

Objavljeno: 17.04.13 u 22:24

DV1459044

Fudbaleri Štutgarta plasirali su se u finale Kupa Nemačke pošto su na svojoj Mercedes Benz areni savladali Frajburg u polufinalu sa 2:1 (2:1).

„Švabe“ su došle do prednosti već u 9. minutu Artura Boke koji je iskoristio asistenciju Ibrahima Traorea. Frajburg je izjednačio samo četiri minuta kasnije. Maks Kruse je proigrao Jana Rozenala koji je savladao golmana domaćih i tako poravnao rezultat. Konačan rezultat postavio je Martin Hamik već u 28. minutu.

Štutgart će se u finalu Kupa Nemačke sastati sa bajernom iz Minhena koji je na svom terenu deklasirao Volfsburg sa 6:1. Finale je na programu 1. juna.