Evroliga

Kaha demolirala CSKA

Objavljeno: 17.04.13 u 23:22

thomas-heurtel

Košarkaši Kahe Laboral su naneli težak poraz moskovskom CSKA rezultatom 93:72 (15:14, 28:10, 27:15, 23:33) u trećoj utakmici četvrtfinalne serije Evrolige i tako smanjili na 2:1 u pobedama.

Domaći tim je već na početku stavio do znanja gostima da se neće dobro provesti. Iako je CSKA posle uvodnog vođstva Kahe uspeo da smanji zaostatak na kraju prve četvrtine u drugoj je usledila prava kanonada Španaca. Tokom druge deonice su u serijama povećaval prednost da bi ona na poluvremenu iznosila plus 19.

Raspoloženi košarkaši Kahe su nastavili u jakom ritmu i na kraju treće četvrtine stigli do vođstva od čak 33 poena razlike. Moskovljani su ipak uspeli da malo „ublaže“ poraz i sa 21 poenom zaostatka završe meč.

Sjajnu partiju za Kahu Laboral pružio je Tomas Urtel sa 21 poenom. Milko Bjelica je pružio jednu od najboljih igara u Evroligi postigavši 15 poena uz 3 skoka za 15 minuta provedenih na terenu. I Nemanja Bjelica je sa 13 poena i 7 skokoova doprineo svojoj ekipi da trijumfuje na ovom meču.

Najzapaženiji u poraženoj ekipi bili su srpski košarkaši. Nenad Krstić je postigao 12 poena uz 5 skokova, Vladimir Micov je dodao 11 poena, 4 skoka i 3 asistencije, Zoran Erceg je ubacio 10 poena uz 4 skoka, a Miloš Teodosić je postigao 9 poena uz 2 asistencije.

Četvrti meč između Kahe Laboral i CSKA iz Moskve na programu je u petak 17. aprila od 20:45 časova takođe u Vitoriji.