0

Frajburg juri četvrto mesto

Objavljeno: 13.04.13 u 08:02

Freiburg

U premijernom meču 29. kola Bundeslige Frajburg je savladao ekipu Hanovera sa 3:1 i nastavio poteru za Šalkeom koji je na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Odlična partija ekipe Frajburga, koja igra sasvim dobro i bez jednog od najboljih igrača Sedrika Makiadija, koji se konačno vratio posle povrede ali je meč presedeo na klupi. Poveo je Frajburg autogolom Šulca u 24. minutu, ali je Konstantin Rauš izjednačio u 36. Do kraja prvog poluvremena još jedan gol domaćih, strelac sjajni Kruze, koji je došao do svog desetog gola u sezoni. Konačan rezultat postavio je Šmid u 73. minutu.

Frajburg je na deobi četvrtog mesta sa Šalkeom sa 45 bodova i gol razlikom +5, s tim da kraljevsko plavi imaju meč manje. Hanover je ostao na devetom mestu sa 38 bodova i Liga šampiona je za njih ostala samo san.