0

Real se poigrao sa Levanteom

Objavljeno: 06.04.13 u 19:55

Gonzalo Higuaín Celebra El 'Hat-Trick' Ante El Betis

Madridski Real došao je do nove pobede u Primeri, u 30. kolu su savladali Levante sa 5:1 i tako se bar na kratko primakli Barseloni. Kao i na nekoliko mečeva ove sezone, kraljevski klub je prvi primio gol, kontra Levantea je sevnula u 31. minutu, a Mičel je posle duplog pasa sa Riosom postigao gol.

Ali već do kraja poluvremena stvari su se okrenule, prvo je majstorskim golom iz voleja izjednačio Gonzalo Iguain, da bi Kaka sa bele tačke doneo prednost Realu. Kristijano Ronaldo je ušao u igru u drugom poluvremenu i u 84. minutu rešio pitanje pobednika, a konačan rezultat postavio je Mesut Ozil sa dva gola u poslednja tri minuta meča.

Real sada ima 65 bodova, tačno deset manje od Barselone uz meč više, ali su se oni odavno oprostili od titule. Levante je deseti sa 40 bodova i sada je plasman u Ligu Evrope maltene nemoguć.