0

Mesi 19 od 19, Selta zaustavila Barsu

Objavljeno: 30.03.13 u 20:00

barsa-selta

Barselona nije pobedila Seltu u Vigu, uspeo je domaći tim da se domogne boda u 29. kolu Primere- 2:2, ali je Lionel Mesi uspeo da postigne gol i protiv 19 kluba u šampionatu ove sezone i postavi novi rekord. To još nikome nije uspelo u nizu, a dosadašnji rekord od 12 golova u nizu protiv različitih rivala držao je Ronaldo, ali onaj brazilski.

Barsa je igrala u kombinovanom sastavu, branio je Pinto, a igrali su i Montoja, Bartra, Teljo, Alkantara, Song… Selta je to iskoristila i povela golom Inse u 38. minutu, ali je pet minuta kasnije izjednačio Teljo. Mesi u 73. minutu postigao gol za vođstvo Barse nakon akcije sa Teljom, ali je Borha u 88. minutu doneo bod Selti posle druge asistencije na meču Fabija Oreljane.

Barsa sada ima 75 bodova, čak 14 više od Reala, dok je Selta na 18. poziciji sa 24 boda i  na -2 od zone opstanka.