Evroliga

Trijumf Kahe u Podmoskovlju

Objavljeno: 29.03.13 u 18:37

david-jelinek

Kaha Laboral je uspela da izbori pobedu na teškom gostovanju ekipi Himkija rezultatom 86:82 (22:19, 24:24, 22:17, 22:18) u 13. kolu Top 16 faze Evrolige.

Viđena je velika borba od samog početka meča, pa je rezultat bio neizvestan tokom čitavog duela. Tokom većeg dela prvog poluvremena gosti su imali minimalnu prednost. Sredinom treće četvrtine Kaha je došla do dvocifrene prednosti.

U poslednjem periodu igre gosti su stigli i do 16 poena prednosti, a košarkaši Himkija su serijom od 17:2 uspeli da potpuno smanje rezultat. Činilo se da će uspeti domaći ljubimci da naprave potpuni preokret, ali je Andres Noćioni trojkom razbio njihove snove. Do kraja meča Kaha je zadržala svoje vođstvo i zasluženo trijumfovala sa 86:82.

U dresu Kahe Laboral blistao je Andres Noćioni koji je postigao 24 poena uz 6 skokova. Masij Lampe je dodao 21 poen, dok je Nemanja Bjelica zabeležio 13 poena uz 6 skokova. Milko Bjelica upisao je 2 poena. Najefikasniji u timu Himkija bio je Pol Dejvis sa 15 poena, Sergej Monja dodao je 13 poena.

Situacija u F grupi se jako zakomplikovala jer čak četiri ekipe imaju po 7 pobeda među kojima su i Kaha Laboral i Himki.