Evroliga

Alba razbila Žalgiris

Objavljeno: 29.03.13 u 19:47

deon-thompson

Alba je na svom terenu u potpunosti nadigrala litvanski Žalgiris i rezultatom 77:55 (14:6, 27:15, 20:15, 16:19) obezbedila trijumf u 13. kolu Top 16 faze Evrolige.

Početak utakmice obeležile su neke čudne stvari. Igralo se veoma tvrdo od starta, a Žalgiris je imao vođstvo od 0:6 posle prvih četiri i po minuta. Potom nisu mogli da pogode koše Berlinaca. Alba se probudila i serijom od 21:0 došla do ozbiljne prednosti koju su do kraja poluvremena povećavali i na odmor otišli sa ubedljivih 20 poena viška.

Košarkaši Žalgirisa su izgledali potpuno rastrzano, a izabranici Saše Obradovića su u potpunosti kontrolisali igru i nisu dozvoljavali protivniku da se podigne. Rutinskom igrom Alba privodi meč kraju i nanosi ubedljiv poraz gostima iz Kaunasa.

Berlince je predvodio Dion Tompson sa 16 poena, dok je Derik Bajars dodao 12 poena. Najzapaženiji igrač Žalgirisa bio je Kristof Lavrinovič sa 15 poena.

Alba se i dalje nalazi na 7. mestu sa skorom 3-10, dok se Žalgiris nalazi na poziciji iznad sa skorom 5-8.