0

Belgija i Hrvatska završili posao

Objavljeno: 26.03.13 u 22:55

vels-hrvatska

Pored pobede Srbije nad Škotskom u grupi A odigrana su još dva susreta – Belgija je sa 1:0 savladala Makedoniju, a Hrvatska je savladala Vels na Liberti stadionu sa 2:1.

Belgijanci su opet uz dosta muke došli do pobede protiv Makedonije, a gol odluke na Kralj Boduen stadionu postigao je sjajni Eden Azar u 62. minutu i tako crvenim đavolima doneo prvo mesto u grupi posle 6. kola.

Vels je dočekao Hrvatsku na Liberti stadionu i poveo golom Gereta Bejla iz jedanaesterca u 21. minutu pošto je prethodno Ledlija oborio Lovren. Ipak, Lovren se iskupio za promašeni penal i izjednačio je rezultat u 77. minutu, a asistenciju je upisao Mario Mandžukić. Pobedu Hrvatima donosi Eduardo da Silva golom u 87. minutu i na ovaj način su Hrvati maltene osigurali makar baraž.