1

Trofej na dohvat ruke

Objavljeno: 20.03.13 u 21:48

vaterpolo-radnicki

Vaterpolisti Radničkog pobedili su u Firenci ekiu Florencije sa 8:4 (2:3, 4:0, 1:1, 1:0) u prvoj utakmici finala Kupa Evrope i revanš u Kregujevcu 6. aprila će najverovatnije biti samo formalnost.

Naš predstavnik je opravdao ulogu favorita iako je italijanski tim iznenađujuće dobro odigrao prvu četvrtinu i poveo sa 3:2. Usledio je period potpune dominacije izabranika trenera Udovičića koji su serijom 5:0 prelomili meč i uz manje oscilacije u igri priveli ga kraju više nego rutinski.

Filip Filipović je sa tri gola predvodio Radnički do trijumfa, po dva pogotka su postigli Gak i Popović, dok se u strelce jednom upisao Burić, ali treba pomenuti i golman Radića koji je krajem treće i u četvrtoj četvrtini bio izvanredan.