0

Štutgart odneo bodove iz Frankfurta

Objavljeno: 17.03.13 u 17:27

ajntraht-stutgart

U meču 26. kola Bundeslige Štutgart je šokirao ekipu Ajntrahta u Frankfurtu i pobedio sa 2:1, iako je na poluvremenu domaćin vodio.

Ajntraht je poveo u 17. minutu golom Aignera i činilo se da Štutgart nema snage posle revanša osminefinala Lige Evrope protiv Lacija u Rimu i da će doživeti poraz. Ipak, Ibišević je u 49. minutu izjednačio iz penala, a Nidermajer je doneo sva tri boda švabama golom u 71. minutu posle asistencije rumunskog internacionalca Maksima.

Ajntraht i pored ovog poraza ostaje četvrti sa 39 bodova, koliko ima i Šalke, a Štutgart je ovim trijumfom malo pobegao iz nezgodne pozicije i došao do 12. mesta sa 32 boda i što je još važnije sada imaju +8 u odnosu na Augzburg koji pokušava da izađe iz zone ispadanja.