Evroliga

CSKA nije dozvolio iznenađenje

Objavljeno: 15.03.13 u 18:47

Viktor Krjapa

Košarkaši CSKA iz Moskve ostvarili su i 8. pobedu u E grupi Top 16 faze Evrolige trijumfom nad litvanskim Žalgirisom od 70:61 (17:12, 18:14, 13:22, 22:13).

Armejci su došli do vođstva posle prvih 10 minuta sa 5 poena razlike i tu prednost u nastavku postepeno povećavali. Kontrolisali su igru tokom većeg dela prvog poluvremena i na odmor otišli sa zasluženih devet poena viška.

Posle početne inicijative na početku treće četvrtine i vođstva domaćih košarkaša koje je iznosilo 15 poena prednosti, Žalgiris dolazi do svoje igre. Tri minuta pred kraj ovog perioda Litvanci su serijom od 14:0 izjednačili rezultat pred odlučujućih 10 minuta.

Ljubimci domaćih uspevaju preko Vimsa i Krjape da se „odlepe“ i ponovo steknu ozbiljniju prednost. Do kraja meča CSKA je sačuvao stečeno vođstvo i stigao do pobede nad Žalgirisom.

Najefikasniji u timu CSKA bio je Soni Vims sa 13 poena, dok je Viktor Krjapa dodao 12 poena uz 8 skokova. Nenad Krstic je zabeležio 9 poena uz 8 skokova, Vladimir Micov je upisao 6 poena, Miloš Teodosić 5 poena i 3 asistencije, a Zoran Erceg 3 poena. Rimantas Kaukenas je sa 16 poena bio najbolji u Žalgirisu, dok je Oliver Lafajet ubacio 11 poena.

Košarkaši CSKA su i dalje na trećem mestu E grupe sa skorom 8-3, dok je Žalgiris na 6. mestu sa skorom 4-7.