0

Širokov tragičar, Bazel četvrtfinalista

Objavljeno: 14.03.13 u 20:07

zenit-bazel

Poznat je prvi četvrtfinalista Lige Evrope, a to je švajcarski Bazel, koji je uspeo da sačuva prednost iz prvog meča od 2:0 u Sankt Peterburgu i izgubi samo 1:0 od Zenita, ali domaći imaju za čim da žale…

Poveo je Zenit u 30. minutu posle kornera koji je izveo Hulk, Lomberts prebacio loptu na prvoj stativi ka Vitselu koji je glavom zatresao mrežu. Pokušavao je Zenit da dođe do tog drugog gola koji bi im doneo produžetke, a kada je u 45. minutu crveni karton dobio Dijaz i Bazel ostao sa desetoricom izgledalo je da neće biti problema za ekipu Lućijana Spaletija. Međutim, Bazel se uspešno branio, a Zenit je najbolju priliku da dođe do produžetaka imao u 86. minutu kada je dosuđen penal. Oogovornost je preuzeo Roman Širokov i promašio za veliku radost gostiju.

Na meču Rubin – Levante igraju se produžetci.