Deset uzastopnih pobeda Bavaraca

Gomez za nastavak Bajernovog niza

Objavljeno: 03.03.13 u 17:31

FBL-GER-BUNDESLIGA-HOFFENHEIM-MUNICH

Bajern je došao do novog trijumfa, desetog u nizu u svim takmičenjima, a ovoga puta su porazili Hofenhajm sa „samo“ 1:0. Moglo je naravno biti i ubedljivije, ali su pogađali Švajni i društvo okvir gola, a malo su i promašivali.

Gol odluke dao je Mario Gomez, koji je ponovo dobio priliku od prvog minuta, a matirao je Gomesa u 38. minutu posle asistencije Franka Riberija. Hofenhejm je pokušao da priredi veliko iznenađenje i uzme bod, ali nisu mu to Bavarci dozvolili, iako je Hejnkes kombinovao sa sastavom tima , pa je tako branio Štarke, a od prvog minuta je igrao i Šaćiri.

Bajern sada ima 63 boda uz samo osam primljenih golova u 24. odigrana susreta, a Hofenhajm ostaje 17. sa 16 bodova i trebaće im mnogo sreće kako bi izborili uopšte baraž za opstanak, jer Augzburg sada ima +5.