Evroliga

Žalgiris utišao Malagu

Objavljeno: 01.03.13 u 22:42

Unikaha - Žaligiris

Košarkaši Žalgirisa iznenadili su Unikahu na njihovom terenu i slavili sa 67:83 (19:16, 12:22, 25:21, 11:24) u 9. kolu Top 16 faze Evrolige.

Domaći su dobro počeli i imali vođstvo na početku druge četvrtine od 8 poena prednosti, ali su gosti iz Kaunasa to brzo anulirali, a onda i poveli. Žalgiris je zadržao vođstvo do kraja prvog poluvremena i na odmor otišao sa 31:38.

Unikaha je uspela tokom treće deonice da smanji zaostatak i u poslednjih 10 minuta uđe sa podnošljivih minus 3. Međutim, gosti serijom od 18:2 dolaze do ubedljivog vođstva koje su sačuvali do kraja meča.

Najefikasniji u timu Žalgirisa bio je Mindaugas Kuzminskas sa 15 poena uz 8 skokova. Oliver Lafajet je postigao 14 poena. U ekipi iz Malage istakao se Krunoslav Simon sa 13 poena, Luka Žorić je dodao 12, a Serhi Vidal 10 poena.

Unikaha i Žalgiris sada dele 5. poziciju na tabeli E grupe sa skorom 4-5.