Bilbao i Valensija u četvrtfinalu

Objavljeno: 19.02.13 u 22:03

valensija-riga

U utorak su odigrani mečevi 6. kola Last16 faze Evrokupa u grupama L i J posle kojih su se Ulmu i Uniksu u četvrtfinalu priključili Bilbao i Valensija.

Uoči poslednjeg kola bilo je poznato da će iz grupe L u četvrtfinalu igrati Ulm i Uniks tako da su oba susreta bila bez rezultatskog značaja. Poraz Crvene zvezde u Istanbulu i trijumf Uniksa u Ulmu samo su odredili konačan plasman na tabeli.

Tim iz Kazanja do pobede u Nemačkoj od 79:77 stigao je pogocima Amerikanca Čaka Ejdsona sa linije za slobodna bacanja i to u poslednjoj sekundi meča pošto je Lens Džeter nesmotreno napravio faul nad zemljakom. Baš Ejdson sa 24 postignuta poena je bio najefikasniji akter meča, a zanimljivo da je sa druge strane upravo Džeter bio bolji od drugih sa 18 poena.

U eliminacionoj fazi Evrokupa igraće prema očekivanjima i Vlaensija i Bilbao pošto su ostvarili trijumfe protiv Nimburka odnosno Rige.

Valensija je bez većih problema savladala Nimburk sa 104:55. Već posle prvih 20 minuta bilo je jasno da će Španci zabeležiti ubedljiv trijumf pošto su na poluvreme otišli sa čak 23 poena prednosti. U domaćem timu blistao je Ribas koji je postigao 20 poena, a Stefan Marković je za 17 minuta na parketu upisao sedam poena i tri skoka. U češkom timu Efevbera je postigao 12, a Karter 11 poena.

Bilbao je imao daleko teži zadatak pošto je za rivala imao Rigu koja je imala šanse da nastavi takmičenje u slučaju da trijumfuje u Baskiji. Viđen je izjednačen meč sve do poslednja dva minuta (66:65 za Bilbao), ali daleko iskusniji domaći tim uspeo je u završnici da odigra dobru odbranu i da ne primi nijedan poen, što je uz 10 postignutih bilo sasvim dovoljno za pobedu.

Lopez i Mumubru su postigli po 15 poena za domaći tim, Moerman je dodao 14, a Milovan Raković je za 11 minuta na terenu upisao četiri poena i tri skoka. U gostujućem timu strelci su imali prilično ujednačen učinak o čemu najbolje svedoči podatak da je Kavaliauskas sa 12 poena bio najefikasniji.