0

Nigerija pokazala Maliju ko je veliki

Objavljeno: 06.02.13 u 18:00

Nigeria

Odigran je prvi polufinalni meč Kupa afričkih nacija – Nigerija je sa 4:1 savladala Mali i plasirala se u finale! Sjajna igra Nigerije, koja igra sve bolje kako se turnir približava samoj završnici.

Poveli su golom Uvea Ečilijela posle asistencije Viktora Mozesa u 25. minutu, a posle pola časa igre je već bilo 2:0. Odlično je po desnoj strani prošao Emenike, pronašao na pet metara Idejea koji prosleđuje loptu u mrežu. Treći gol Nigerija takođe postiže u prvom poluvremenu, ali uz dosta sreće – šutirao je iz slobodnjaka Emenike, pogodio protivničkog igrača i lopta je zavšila iza leđa golmana Malija.

Musa je u 53. minutu zamenio Mozesa i posle sedam minuta na terenu i on se upisao posle neuspele ofsajd zamke. Mali je do kraja smanjio golom Dijare, ali je to bilo sve što su uradili.

U drugom polufinalu se sastaju Burkina Faso i Gana.