0

Ludnica u Leverkuzenu

Objavljeno: 03.02.13 u 19:59

Lever BVB

U okviru 20. kola Bundeslige na „Baj areni“ su sjajan meč odigrali Bajer i Borusija iz Dortmunda, a gosti su slavili rezulatom 2:3.

Tek što je utakmica počela Marko Rojs dovodi Dortmund u vođstvo, igrao se 3. minut. Na 0:2 povisio je iz penala Blaščikovski i tada se činilo da će „milioneri“ lako uknjižiti bodove na gostovanju.

Međutim u drugom poluvremenu „farmeceuti“ kreću zantno bolje i stižu do izjednačenja. Rejnarc je prvo u 58. minutu smanjio prednost gostiju da bi isti igrač samo 4 minuta kasnije svojim drugim pogotkom na meču doneo domaćima izjednačenje.

I dok su se domaći navijači još radovali usledio je šok, jer je već u sledećem minutu Levandovski doneo novu prednost za Dortmund.

Imali su gosti priliku da još uvećaju svoju prednost ali je Blaščikovski u 70. minutu promapio penal i do kraja je ostalo 3:2 za Borusiju.