0

Prva pobeda Kepsa

Objavljeno: 28.01.13 u 13:42

ovecnkin

Hokejaši Vašington Kepitolsa stigli su do prve pobede u šampionatu pošto su sinoć na svom ledu savldali Bafalo Sejbrse sa 3:2.

Dupli razlog za slavlje imali su navijači Kepsa jer su pored pobede mogli i da se radiju prvom golu u sezoni njihovog najboljeg igrača Aleksandara Ovečkina.

Prvi su do prednosti u Vašingtonu stigli hokejaši Sejbrsa. U 10. minutu prve trećine Mikhala Nojvirta savladao je Tajler Enis.

Kepsi stižu do izjednačenja nepunih 7 minuta kasnije a strelac je bio Džoel Vard, pa se rezultatom 1:1 otićlo na prvi odmor.

U drugoj trećini viđen je samo jedan gol i on je bio delo Džona Erskina u 4 minutu kojim je doneo prednost Kepitolsima. Na 3:1 za Vašington povisio je Aleks Ovečkin u 6 minutu poslednjeg perioda.

Sve što su Sejbrsi uspeli da urade jeste da ublaže poraz, a to je učinio Markus Folinjo sredinom treće trećine.

„Važno je da smo konačno postigli gol sa igračem više“ rekao je Ovečkin posle utakmice.

Bafalo – Vašington 2:3

Pitsburg – Otava 2:1 (pen)

Nju Džersi – Montreal 3:4 (pro)

Filadelfija – Tampa Bej 1:5

Detroit – Čikago 1:2 (pro)

Njujork Ajlanders – Vinipeg 4:5 (pro)

Minesota – Sent Luis 4:5 (pro)

Vankuver – San Hoze 1:4