0

Španija masakrirala Dansku

Objavljeno: 27.01.13 u 18:47

Španija

Reprezentacija Španije novi je šampion sveta u rukometu. Domaćin takmičenja je u finalu deklasirao evropskog šampiona Dansku rezultatom 35:19 (18:10).

Danci su se držali do 20. minuta, a onda je usledila serija domaćina od 13:3 i slavlje je moglo da počne već na startu drugog poluvremena. Najefikasniji kod pobednika bili su Kaneljas sa sedam i Rivera sa 6 golova, a zapažen je bio i golman Arpad Šterbik sa 14 odbrana. U poraženoj selekciji je najefikasniji su bili Sondergard i Melgard sa po četiri gola.

Špancima je ovo drugi put u istoriji da se domognu svetske krune pošto su najbolji bili i 2005. godine, a Danci drugi put zaredom gube u borbi za najsjajnije odličje pošto su pre dve godine u Švedskoj poraženi od selekcije Francuske.