Košarka

Batumova lekcija Klipersima

Objavljeno: 27.01.13 u 09:47

batum

Trejl Blejzersi su došli do pobede nad odličnom ekipom Los Anđeles klipersa u Portlandu rezultatom 101:100.

Veoma zanimljiv duel, u kome je domaća ekipa tokom prvog poluvremena imala malu prednost, ušao je u neizvesnu završnicu. Klipersi su uspeli da preokrenu rezultat i poveli sa 100:91 na dva i po minuta do kraja meča. Međutim, nakon toga nisu uspeli da pogode koš, pa su ih domaći košarkaši koševima Hiksona sa linije slobodnih bacanja pobedili iako su imali nekoliko prilika da dođu do trijumfa.

Fenoenalno veče imao je Nikolas Batum koji je ostvario tripl dabl sa 20 poena, 12 asistencija i 10 skokova. Demijan Lilijard je takođe ubacio 20 poena, dok je Vesli Metjuz postigao 18 poena. Kod Klipersa dabl dabl je ostvario Blejk Grifin sa 24 poena i 10 asistencija, a Džamal Kroford je postigao 19 poena.

Potpuno probuđena ekipa Vašingtona, nakon lošeg početka sezone, počela je da ređa pobede. Sledeći u nizu bili su Čikago Bulsi koji su doživeli poraz sa 86:73.

Gosti su dobro počeli utakmicu i održavali rezultatsku ravnotežu, ali su onda tokom druge četvrtine stali. Vašington preuzima potpunu kontrolu nad duelom i dolazi do plus 20 na početku poslednjih 12 minuta. Bulsi nisu uspeli da se vrate u meč, pa su Vizardsi proslavili treću uzastopnu pobedu.

Najefikasniji u timu Vašingtona bio je Nene sa 16 poena, a dabl dabl učinak ostvario je Emeka Okafor sa 15 poena i 12 skokova. Džon Vol je takođe ubacio 15 poena. Jedini sa dvocifrenim brojem poena u Čikago bio je Nejt Robinson sa 19 poena, dok je Joakim Noa bio vrlo blizu tripl dabl ostvarenja sa 9 poena, 17 skokova i 10 asistencija.

San Antonio je nastavio sa dobrim partijama. Sparsi su ostvarili osmi uzastopni trijumf pobedom nad Finiksom od 108:99.

Domaći košarkaši su prelomili ovaj meč tek pred kraj utakmice. Predvođeni Tonijem Parkerom napravili su seriju od 10:0 u poslednjoj četvrtini što im je bilo dovoljno da na kraju ostvare trijumf.

Sparse je predvodio Toni Parker sa 31 poenom, Manu Đinobili je ubacio 20, a Tijago Spliter je postigao 13 poena. Najzapaženiji kod Sansa bio je Majkl Bizli sa 25 poena, dok je Džered Dadli ubacio 23 poena.

Evo i pregleda svih utakmica odigranih u noći između subote i nedelje.