Košarka

Šampion se namučio protiv Reptorsa

Objavljeno: 24.01.13 u 09:39

toronto - majami

Aktuelni šampion NBA lige Majami Hit dočekao je na svom parketu Toronto Reptors i savladao ih tek nakon produžetaka sa 123:116.

Gosti iz Toronta su bili odlični, posebno u prvom poluvremenu kada su i vodili. Međutim, Majami predvođen sjajnim tandemom VejdDžejms je u trećoj četvrtini preokrenuo rezultat. Imale su obe ekipe priliku da dođu do pobede u regularnom toku meča, ali su ih greške i promašaji sprečili u toj nameri. Pobedu Majamiju u produžecima je doneo Dvejn Vejd koji je postigao 8 poena u tom periodu.

Fenomenalnu partiju je pružio Dvejn Vejd sa 35 poena, što je njegov rekord ove sezona. Još jedan igrač je pružio sjajnu partiju, a to je, pogađate, Lebron Džejms koji je ostvario tripl dabl sa 31 poenom, 11 asistencija i 10 skokova. Reptorse je predvodio Alen Anderson sa 20 poena, dok je Hoze Kalderon ubacio 17 poena.

Los Anđeles Lejkersi su gostovali u Memfisu i doživeli poraz od Grizlisa rezultatom 106:93.

„Jezeraši“ su pružili solidnu partiju samo u prvih 12 minuta. Serijom od 15-3 u drugoj četvrtini „grizliji“ su stekli dvocifrenu prednost, a odmor odlaze sa 59:50. Tokom prvog poluvremena Lejkersi su ostali bez Dvajta Hauarda koji se povredio i više se nije vraćao u igru. Do kraja meča Memfis je u potpunosti kontrolisao igru i na kraju ostvario trijumf.

Derel Artur je pružio odličnu partiju za Memfis postigavši 20 poena, a Majk Konli je ubacio 19 poena. Zek Rendolf i Rudi Gej su ostvarili dabl dabl. Zek je postigao 12 poena iuz 10 skokova, dok je Rudi ubacio 12 poena i ostvario 11 skokova. Kobi Brajant je bio najbolji u dresu Lejkersa sa 29 postignutih poena.

Golden Stejt Voriorsi su uspeli da ostvare pobedu nad Oklahomom rezultatom 104:99.

Košarkaši Tandera su bili na dobrom putu da ostvare trijumf pošto su posle prvog poluvremena imali prednost od 5 poena. Golden Stejt predvođen Stefom Karijem ipak nameće svoju igru i preokreće rezultat u svoju korist. Pred kraj meča imali su gosti priliku da izjednače ili povedu, ali je Kari presekao pas Kevinu Durentu i tako obezbedio trijumf svojoj ekipi.

Stef Kari je postigao 31 poen za Voriorse, a Dejvid Li je ostvario dabl dabl sa 22 poena i 12 skokova. Karl Lendri je ubacio 20, a Klej Tompson je postigao 19 poena. Najzapaženiji u ekipi Tandera bio je Kevin Durent sa 33 poena.