Sent Etjen i Ren u finalu

Objavljeno: 17.01.13 u 10:12

Fere-Zilijen

U finalu Liga kupa Francuske u fudbalu igraće Sent Etjen i Ren.

Sent Etjen je u prvom polufinalnom duelu bio bolji od ekipe Lila posle boljeg izvođenja jedanaesteraca rezultatom 7:6. Posle 120 minuta igre nije bilo golova iako su oba tima imala dobre šanse, posebno domaćin, ali se Brandao obrukao u dve izgledne situacije.

U drugom polufinalu ekipa Rena je na svom terenu bila bolja od Monpeljea sa 2:0. Fere je doveo domaćina u vođstvo u 7. minutu, a pobedu je overio Erdinč u 51. minutu.

Sent Etjenu i Renu će ovo biti prvi put da igraju u finalu Liga kupa. Finalni meč biće odigran 20. aprila u Parizu.