0

Runi za prolaz Junajteda

Objavljeno: 16.01.13 u 23:01

runi
Mančester Junajted je prošao u 4. kolo FA kupa, pošto je u ponovljenom meču savladao Vest Hem na Old Trafordu sa 1:0. Gol odluke postigao je Vejn Runi u 9. minutu na asistenciju Čičarita Ernandeza.
Kombinovani tim je izveo ser Aleks Ferguson, ali Vest Hem to ovoga puta nije uspeo da iskoristi, mada su uspeli da stvore nekoliko dobrih šansi, naročito u drugom poluvremenu. Imao je Runi priliku da postigne i drugi gol na meču, ali je promašio penal u 79. minutu.
Ono što je najbitnije za navijače Juanjteda jeste da su prošli u narednu rundu, a Vest Hem je svoju priliku prokockao u prvom duelu kada je Van Persi pogodio u finišu za 2:2.