Košarka

Lejkersi prekinuli crni niz

Objavljeno: 14.01.13 u 09:22

lakers

Lejkersi su uspeli da prekinu najgori niz rezultata u poslednjih 5 godina pobedivši Kavse 113:93. U Stejples centru je pao Klivlend a junak pobede je bio Dvajt Hauard, koji se oporavio od povrede ramena i postigao 22 poena i 14 skokova.

Lejksersi su već u prvoj četvrtini imali +17 i do kraja su tu prednost uz manje oscilacije održavali a kao bitan faktor pobede se može istaći odličan procenat šuta iz igre Lejkersa. Najefikasniji je bio Kobi sa 23 poena dok su kod gostiju Vejtres i Irving imali po 15 poena.

San Antonio je brzom igrom i poenima iz tranzicije (32-10) savladao Minesotu. Junaci dvanaeste uzastopne pobede na domaćem terenu su bili Parker sa 20 poena i Dankan koji je uz 14 poena zabeležio i 7 banana i 9 skokova ali nije igrao poslednju četvrtinu pa je ostao bez tripl dabla. Kod Minesote istakao se Barea sa 15 poena.

Ni Oklahoma ne posustaje. Tanderi su izašli kao pobednici na neugodnom gostovanju u Portlandu gde su domaći do sinoć vezali 9 pobeda. Kevin Durant je postigao 22 poena (od ukupno 33) u drugom poluvremenu, a 13 poena je vezao u trećoj četvrtini kada se rezultat lomio. Portlandu nije pomoglo ni 33 poena i 11 skokova LaMarkusa Oldridža.

Evo i pregleda svih sedam utakmica odigranih sinoć.

Lejkersi – Klivlend 113:93

Portland – Oklahoma 83:87

Denver – Golden Stejt 116:105

San Antonio – Minesota 106:88

Bruklin – Indijana 97:86

Toronto – Milvoki 97:106

Njujork – Nju Orleans 100:87