0

Aspas smorio Đukića

Objavljeno: 06.01.13 u 14:00

La Liga logo

Odigran je prvi meč dana kada je pitanju 18. kolo Primere, Selta je u Vigu savladala Valjadolid sa 3:1, a junak meča je opet bio sjajni Jago Aspas.

Selta je bolje počela meč i povela već u 9. minutu golom Aspasa, ali je samo tri minuta kasnije dosuđen penal za goste koji je u gol pretvorio Bueno. U 30. minutu dosuđen je još jedan penal, ali sada za Seltu kada je Aspasa pred golom Valjadolida oborio Balenziaga. Upravo je Aspas uzeo loptu, prvi put dao gol koji je poništen zbog ranijeg ulaska jednog igrača Selte u kazneni prostor, ali nije to dekoncentrisalo napadača tima iz Viga koji je i drugi put bio siguran. Konačan rezultat psotavio je Aleks Lopez u 52. minutu.

Selta se sada pomerila iz opasne zone i došla do 15 mesta sa 18 bodova, a Valjadolid ostaje na 12. mestu sa 22 boda.