Tenis

Ana Srbiji donela izjednačenje

Objavljeno: 02.01.13 u 13:45

ana

Ana Ivanović donela je Srbiji izjednačenje u 2. kolu Hopman Kupa protiv Australije. Nakon poraza Novaka Đokovića od Bernarda Tomića, Ivanovićeva je savladala Ešli Barti sa 6:2, 6:3.

Teniserke su bile sigurne na svoje servise u uvodnim gemovima, da bi Ana uspela da kasnije dođe do dva brejka prednosti i vođstva od 1:0.

Srpska teniserka je nastavila sa odličnom igrom, pa je vrlo brzo stekla prednost od 3:0 u drugom setu. Kasnije je stigla do još jednog brejka, ali je propustila priliku da brzo završi set pošto je Barti uspela da smanji Anino vođstvo. Ivanovićeva ipak rutinski privodi meč kraju sa 6:3 i donosi Srbiji izjednačenje.

Sledi duel dublova, Bernard Tomić, Ešli Barti – Novak Đoković, Ana Ivanović, koji će odlučiti pobednika ovog susreta.