Košarka

Prvi tripl dabl Tonija Parkera u karijeri!

Objavljeno: 11.12.12 u 09:59

Veteran Toni Parker je konačno uspeo da ostvari tripl dabl na jednom NBA meču. I to je bilo dovoljno za slavlje njegovog tima. Spursi su slavili u teksaškom derbiju protiv Hjustona. Spursi su pre nekoliko dana mnog lakše slavili protiv istog rivala, ovaj put su do pobede morali da dođu preko produžetaka.

U produžetku je San Antonio napravio seriju 8-0 i rastužio Džeremi Lina koji igrao meč karijere. Lin je postigao 38 poena(11/21 iz igre, 4/5 za tri, 12/12 bacanja) i imao je 7 uspešnih dodavanja. Kod pobednika najbolji je bio već pomenuti Parker sa 27 poena, po 12 skokova i asistencija. Geri Nil je dodao 29 poena, Manu Đinobili je dao 22 poena, a Tim Dankan 10, uz 13 skokova.

Majami Hit je pobedio i deseti put ove sezone kao domaćin.

Sinoć je pala Atlanta. Lebron je dao e 27 poena (10/16 iz igre, 6/7 bacanja), uz sedam skokova i šest asistencija. Vejd je ubacio poena manje uz odličan šut iz igre 11/13. Kod gostiju iz Džordžije Džoš Smitje imao 2o poena i šest asistencija, dok je Al Horford dodao 20 poena i 11 skokova.

Dalas je dobio Sakramento u Teksasu i 17. put za redom.

Ogromna serija domaćih od čak 31 – 3 u prvom poluvremenu je rešila pitanje pobednika pa se do kraja meča igralo sa pola gasa. Maverikse su predvodili O Džej Mejo sa 19 poena, Kris Kejman je dao 18, a Deren Kolison 15. Za Sakramento Fransisko Garsija i Damarkus Kazins su ubacili su po 25 poena.

Toronto ne može da se sastavi na gostovanjima. Ovo im je bio 14. poraz u gostima ove sezone. Meč su obeležile dve stvari, prca je katastrofalan šut za tri domaćih koji iz 20 pokušaja nisu ubacili trojku.

Druga je isljučenje Amira Džonsona, koji je posle i hteo da bije sudiju ali su ga igrači zadržali pa je uspeo samo da ga pogodi gumom za zube. Lamarkus Oldridž je dao 30 poena, uz 12 skokova dok je Saša Pavlović imao solidnih deset poena, sedam skokova i pet asistencija za dobru minutažu od 41 minut na terenu.

Portland – Toronto 92:74
Dalas – Sakramento 119:96
Hjuston – San Antonio 126:134 pr.
Majami – Atlanta 101:92
Šarlot – Golden Stejt 96:104
Filadelfija – Detroit 104:97