0
Košarka

Seltiksi znaju sa vukovima

Objavljeno: 06.12.12 u 11:21

Redžon Rondo i Kevin Garnet imali su dabl-dabl učinak u pobedi Boston Seltiksa nad Minesota Timbervulvsima 104:94.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, u poslednje dve četvrtine Seltiksi su kontrama i polukontrama izrešetali odbranu Vulvsa.

Rondo je meč završio sa 17 poena i 11 asistencija dok je Garnet upisao 19 poena i 10 skokova.

Sa druge strane Kevin Lav imao je najbolji učinak na meču do 19 poena i 13 skokova, a bio je dobar i Nikola Peković. Popularni Pekmen ubacio je 14 koševa i imao 9 uhvaćenih lopti.

Veterani iz San Antonija su na svom parketu lako izašli na kraj sa Milvoki Baksima bilo je 110:99.

U AT&T Centru Toni Parker i Geri Nil bili su najraspoloženiji kod Sparsa sa postignutih 22 poena, dok je Tim Dankan imao 17 poena i 10 skokova.

Monta Elis je predvodio Bakse sa 21 poenom, a njemu je još po učinku bio blizu i Ersan Iljasova koji je “sa klupe” postigao 17 koševa.

Nujork Niksi su teško i uz neizvesnu završnicu stigli do pobede na gostovanju u Šarlotu gde su savladali Bobketse sa 100:98.

Džej Ar Smit bio je tvorac pobede Niksa jer je uz zvuk sirene postigao odlučujuće poene na meču.

Na ispod šest i po minuta do kraja meča Bobketsi su imali +8 (93:85) ali su Niksi stegli odbranu i do kraja utakmice sveli napad Bobketsa na svega 5 poena.

Karmelo Antoni koji je zbog povrede posmatrao sam kraj meča sa klupe bio je najefikasniji  u redovima Niksa sa 23 poena, dok je Tajson Čendler pored 18 poena imao čak 17 skokova.

Kemba Voker imao je zapaženo veče kada su u pitanju igrači Bobketsa jer je meč završio sa 25 poena i 11 asistencija.

Naravno za kraj smo vam ostavili pregled svih 12 mečeva odigranih sinoć.

Šarlot – Njujork 98:100
Indijana – Portland 99:92
Boston – Minesota 104:94
Detroit – Golden Stejt 97:104
Klivlend – Čikago 85:95
Atlanta – Denver 108:104
Nju Orleans – LA Lejkers 87:103
San Antonio – Milvoki 110:99