Auto Moto

VN ARAGONA: Pobeda Markesa u jubilarnoj 200 trci u Moto GP

Objavljeno: 22.09.19 u 14:48

Španski vozač za kormilom Honde Mark Markes trijumfovao je na 14. ovogodišnjoj trci Moto GP šampionata.

On je na stazi u Aragonu prvi prošao kroz cilj ispred člana Dukatija Andree Dovicioza, dok je kao treći trku završio Džek Miler.

Loš dan bio je za Maverika Vinjalesa koji je do dva kruga pre kraja bio ispred Dovicioza i Milera, ali su ga obojica pretekli u finišu i ostao je bez podijuma.

Borba za prvo mesto bila je ‘dosadna’, pošto je Markes vodio od prvog do poslednjeg kruga i nije imao pravog konkurenta.

Španac je povećao svoju prednost u generalnom plasmanu jer sada ima 300 bodova, dok drugoplasirani Doviciozo ima 202, Aleks Rins 156, Danilo Petruči 155, a Vinjales 147.

Sezona Moto GP šampionata nastaviće se 6. oktobra trkom za Velikom nagradom Tajlanda.