0

STRELJAŠTVO: Još tri zlata, srebro i svetski rekord za Srbiju u Osijeku

Objavljeno: 28.07.19 u 17:40

Reprezentativci Srbije  blistali su četvrtog dana Svetskog kupa u parastreljaštvu u Osijeku. Danas su osvojili tri zlatne i jednu srebrnu medalju, uz jedan svetski rekord.

Srbija je trijumfovala u ekipnom takmičenju u gađanju vazdušnom puškom iz ležećeg stava (kategorija SH2), a pojedinačno zlato otišlo je u ruke Draganu Ristiću.

Treće zlato osvojio je Rastko Jokić u nadmetanju malokalibarskim pištoljem slobodnog izbora (kategorija SH1), a u ekipnom plasmanu u ovoj disciplini Srbija je bila druga. Jokić je oborio svetski rekord finala.

U obe discipline žene i muškarci se takmiče u zajedničkoj konkurenciji.

Rastko Jokić je u finalu pištoljem pogodio 228,6 krugova i za 0,4 kruga popravio dosadašnji svetski rekord finala MK pištoljem slobodnog izbora koji je držao Indijac Sareh. Uz Jokića, u ekipi koja je osvojila srebro, bili su Živko Papaz i Sredo Radović. Papaz je zauzeo 14, a Radović 15. mesto u kvalifikacijama, u kojima je Jokić bio najprecizniji. Ekipno je trijumfovala Indija.

Tim Srbije (Dragan Ristić, Dejan Jokić, Zdravko Savanović) je ubedljivo osvojio prvo mesto u ekipnom takmičenju vazdušnom puškom iz ležećeg stava (kategorija SH2), a u finale su se plasirali Ristić i Jokić. Dragan Ristić, koji je u kvalifikacijama bio drugi, je do pojedinačnog zlata došao sa 255,2 kruga, što je svega 0,6 slabije od njegovog svetskog rekorda finala, postignutog u decembru na Evropskom prvenstvu u Beogradu. Jokić je zauzeo šesto mesto. Savanović je ostao pred vratima finala, na 11. poziciji, a takmičio se i Zoran Banjac, koji je zauzeo 37. mesto.

Laslo Šuranji se u prvoj grupi eliminacija u gađanju MK puškom iz ležećeg stava (kategorija SH1) plasirao na 11. poziciju  sa 611,2 krugova i izborio mesto u sutrašnjim kvalifikacijama.

Srpski strelci učešće na Svetskom kupu završavaju sutra, a do sada su osvojili četiri zlatne i četiri srebrne medalje.

MK pištolj slobodnog izbora, kategorija SH1, žensko-muška konkurencija, finale: 1. Rastko Jokić (Srbija) 228,6 (svetski rekord finala), 2. Oleksij Denisjuk (Ukrajina) 225,5, 3. Singraj (Indija) 207,4…Kvalifikacije: 1. Jokić 540, 2. Denisjuk 537, 3.Maniš Narval (Indija) 535… 14. Živko Papaz 517, 15. Sredo Radović 514… Ekipno: 1. Indija 1.599, 2. Srbija (Jokić, Papaz, Radović) 1.571, 3. Poljska 1.557…

Vazdušna puška, ležeći stav, kategorija SH2,muško-ženska konkurencija, finale: 1. Dragan Ristić (Srbija) 255,2, 2. Vasil Kovalčuk (Ukrajina) 254,3, 3. Rajan Kokbil (Velika Britanija) 233,0… 6. Dejan Jokić 167,0…Kvalifikacije: 1.Kovalčuk  640,7, 2.  Ristić 639,1, 3. Tanguj De la Forest (Francuska) 635,0… 6. Dejan Jokić 633,5… 11. Zdravko Savanović 631,7… 37. Zoran Banjac 614,6… Ekipno: 1. Srbija (Ristić,Jokić, Savanović) 1.904,3, 2. Velika Britanija 1.897,8, 3. Norveška 1.888,2…