0

FANTASTIČAN START: Rukometašice Srbije furiozno otvorile Evropske prvenstvo!

Objavljeno: 30.11.18 u 20:18

Na startu EP u Francuskoj, u gradu Nantu, Srbija je savladala Poljsku rezultatom 33:26 (13:14).

Kakav povratak Srbije. Nakon vrlo lošeg početka i mnogo lakše realizacije Poljakinja, Srbija se mučila da održi priključak, a tek kada je u igru ušla Dragana Cvijić, inače povređena, dobili smo izjednačeno prvo poluvreme.

A onda je u drugom sve bilo drugačije. Srbija je zaigrala mnogo agresivnije u odbrani, što je prouzrokovalo dosta lakših golova u napadu.

Pogađale su naše sa svih pozicija i razlika sr stvarala iz minuta u minut, da bi sve bilo rešeno serijom od četiri gola koju je inicirala kapiten Katarina Krpež-Šlezak.

Već sredinom drugog poluvremena Srbija je bila na šest golova razlike i meč je bio rešen. Idealan način da se otvori šampionat ‘starog kontinenta’ i sada na miru čekamo rezultat drugog meča u grupi A između Dankinja i Šveđanki.