U pripremi

EVROKUP: Nakon trijumfa protiv Zvezde, Breša u finišu ispustila pobedu u Nemačkoj

Objavljeno: 30.10.18 u 21:27

U petom kolu grupe A, Evrokupa u Nemačkoj sastali su se domaći Ulm i Breša.
Domaća ekipa, nakon ‘drame’ u poslednjoj četvrtini stigla je do prve pobede u ovom takmičenju rezultatom 83:82 (24:29, 16:16, 27:18, 16:19).

Nakon trijmufa nad beogradskim crveno-belima ekipa Breše bolje je od domaćina otvorila ovu utakmicu. Košarkaši Breše prvi period završili su sa pet poena prednosti u odnosu na rivala, a na pauzu se otišlo rezultatom 24:29. U drugoj četvrtini oba tima postigla su identičan broj poena, pa se na odmor otišlo sa razlikom koja je bila na kraju prve četvrtine.

Pauza je prijala igračima Ulm-a koji su mnogo bolju igru pružili nakon pauze, a treći period su završili sa prednošću od četiri poena. Poslednja deonica donela je dosta uzbuđenja. Na 20 sekundi do kraja gosti su imali pola koša prednosti, ali je Rajnart pogotkom za dva doneo pobedu svojoj ekipi.

Najviše poena na ovom meču u timu Ulm-a postigao je Grin 19, uz devet skokova, potom Miler 18 uz po pet asistencnija i ukradenih lopti. U sastavu gostujuće ekipe Džordan Hamitlon upisao je 21 poen, Abas 18 i Alen 17.