0

PRVA ‘B’ LIGA: Radnički poražen protiv lidera

Objavljeno: 14.04.18 u 09:54

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 13.og kola Prve lige Zapad poražene od vodeće ekipe na tabeli „Bekament BB 2“ rezultatom 26-23,poluvreme 13-8.

Početak utakmice je pripao domaćim igračicama koje su držale konstantno vođstvo od par golova prednosti.U par navrata su Kragujevčanke prilazile,ali je od 20-og minuta na terenu zagospodario domaćin sve do maksimalnih 7 razlike ( 13-6,26.min).Ipak se na poluvreme otišlo sa,za gošće, podnošljivih 13-8.

Drugi deo igre je išao u sličnom smeru do 45.minuta i vođstva Bekamenta 20-15.Tada se igračice Radničkog bude i sa par neuhvatljivih kontri Jovane Blagojević i Anje Vlašković dolaze do izjednačenja u 51.minutu (21-21).U sledećih nekoliko minuta je viđena prava drama na terenu,ali je ipak presudilo iskustvo Aranđelovčanki koje rešavaju susret rezultatom 26-23.

Stiče se utisak da su igračice Radničkog,večeras oslabljenje neigranjem dve standardne prvotimle Tijane Petrović i Milice Đorđević mogle i do povoljnijeg rezultata,ali promašena 4 sedmerca i nekoliko grešaka su rezultirale pobedom lidera na tabeli.

U redovima domaćina najefikasnia je bila Tamara Preković sa 12 pogodaka,dok su kod ekipe Radničkog najraspoloženije bile Natalija Mikić sa šest i Jovana Blagojević sa pet postignutih golova uz i večeras odličnu Jelenu Pojužinu na golu koja je imala više od 50 % odbranjenih šuteva.

Bekament BB 2 –RK Radnički 1964 26-23 (13-8)

Aranđelovac: Hala “Šumadija”. Gledalaca : 77
Sudije: Nemanja Živić,Željko Stamenić
Sedmerci: Bekament 6 (5), Radnički 5 (1)
Isključenja: Bekament 4 min, Radnički 10 min

Bekament BB : Mrlješ, Milošević, Stefanović 3, Radojičić 4, Preković 12, Bošnjaković, Delić 1, Delić 2, Miletić, Kojić 4, Simić, Mrlješ, Jovanović, Nestorović, Pavlović, Mitrović.
Radnički 1964 : Pojužina J. ( 14 odbrana,1), Radosavljević, Srećković, Nedeljković, Ćurić, Blagojević 5, Anja Vlašković 3, Mikić 6, Krstić, Anastasija Vlašković 1, Samailović, Tina Petrović, , Aleksić 4, Radojević 1, Đorđević, Pojužina Ž. 3.