0

SNIMAK SKANDALA U ZAGREBU I POJAŠNJENJE: Pogledajte haos sa meča Slovenija – Nemačka, kao i šta kažu pravila (VIDEO)

Objavljeno: 15.01.18 u 23:34

Rukometaši Slovenije i Nemačke odigrali su 25:25 u meču koji će još dugo izazivati polemike kod ljubitelja sporta.

Slovenija je stigla do gola šest sekundi pre kraja, nakon čega je usledilo veliko slavlje.

Ono je prekinuto odlukom arbitara da prvo desetak minuta pregledaju snimak, a potom i donesu odluku koja je mnoge zaprepastila – Blagotinšeku je dodeljen crveni karton, Nemci su dobili priliku da sa sedam metara izjednače, što su i učinili.

A šta na ovu celu situaciju kažu pravila rukometa?

Prema pravilu broj osam, paragraf d pravilnika IHF, potez Blagotinšeka, ukoliko se dogodi u poslednjem minutu, okarakterisan je kao „ekstremno nesportsko ponašanje„, a za kršenje tog pravila sudije imaju slobodu da dosude sedmerac.

Slovencima ostaje žal jer je teško verovati da bi Nemci za sekund postigli gol sa pola terena.