1

EP U RUKOMETU: Iznenađenje odmah na startu, može puno toga da promeni u našoj grupi!

Objavljeno: 12.01.18 u 20:12

Srbiju je itekako zanimao ishod meča Island-Švedska, a on je sledeći – 26:24 za ‘ostrvljane’, pomalo iznenađujuće.

Iznenađenje već na startu kontinentalng prvenstva. U skandinavskom derbiju u kom je Švedska bila blagi favorit, pobedu je odneo Island i to tako što je nakon ogromnog vođstva od 10 razlike u finišu strepeo za bodove.

Island je na poluvremenu imao vođstvo od 15:8, nešto kasnije ga je značajno uvećao, ali je dozvolio da u poslednjih tri minuta Švedska stigne na samo minus dva.

Bez obzira na to, Island je ostvario veliki trijumf, dok bi Švedsku kao kandidata za medalju ovaj poraz mogao vrlo skupo da košta.

Najefikasniji na ovom meču bio je Olafur Gudmundson iz pobedničkog tabora sa sedam golova, dok je u poraženom sastavu Džim Gotfridson imao šest pogodaka.

Čekamo meč Hrvatske protiv Srbije, a u drugom kolu Švedska će na naše ‘orlove’, dok će Island na noge domaćinu prvenstva.