0
Atletika

ATLETIKA: Dini do zlata u brzom hodanju

Objavljeno: 13.08.17 u 14:50

Francuski atletičar Joan Dini osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 50 kilometara brzim hodom na Svetskom prvenstvu u Londonu.

On je trku završio za tri sata, 33 minuta i 12 sekundi i tako došao do svog drugog odličja na prvenstvima sveta, posle srebra iz Osake pre 10 godina.

Srebrna medalja pripala je Hirokiju Araiju iz Japana koji je zaostajao osam minuta i pet sekundi za pobednikom.

Bronzanim odličjem okitio se Kaji Kobajaši takodje iz Japana koji je bio dve sekunde iz drugoplasiranog sunarodnika.

Kod žena, zlato je pripalo Portugalski Ines Enrikes, koja je novim svetskim rekordom osvojila svoje prvo odličje na prvenstvima sveta.

Ona je trku završila za četiri sata, pet minuta i 56 sekundi.

Srebrnu medalju osvojila je Hang Jin iz Kine, a njena sunarodnica Šuking Jang osvojila je bronzanu medalju.