0

ASS

EJOF: Atletičari doneli još dve medalje Srbiji

Objavljeno: 29.07.15 u 17:51

Nakon osvojenog prvog zlata za našu zemlju na 3000 metara, danas je Bibić Elzan uspeo da osvoji drugo mesto u finalu na 1500 metara sa rezultatom 4:01,62, i time osvoji srebrnu medalju.

U napetoj trci, sam finiš je odlučivao, te je Bibiću za dlaku izmaklo još jedno zlato. Prvo mesto pripalo je Mcgrath Kevinu iz Irske sa rezultatom 4:01,11,a treće mesto zauzeo je atletičar iz Francuske , Proust Pierre sa 4:02,35.

Tamara Mićević takođe se takmičila danas i na 1500 metara i osvojila drugu srebrnu medalju za Srbiju sa rezultatom 4:34,35! Bronza je otišla u ruke Topki Beati Anni iz Poljske sa 4:35,33, a prvo mesto zauzela je Van Der Marel iz Holandije sa rezultatom 4:33,98.

– Oboje su jako umorni od jučerašnjih trka, medjutim borili su se do samog kraja. Trčali su hrabro po velikoj vrućini. Zaista je ogroman uspeh osvojiti za dva dana po dve medalje. Pokazali su da su budućnost našeg sporta i da možemo od njih da se nadamo još većim uspesima, rekao je juniorski selektor Edin Zuković.