»Tag:Dragana Tomašević

Dragana Tomašević

ATLETIKA: Dragana bez finala

| 2. okt 2019. 19:50|0 komentara|AS Srbije

Srpska atletičarka, Dragana Tomašević danas je bacala disk u prvoj kvalifikacionoj grupi na Svetskom prvenstvu u Dohi.

2. okt 2019. 19:50

TOMAŠEVIĆ: Sa nestrpljenjem očekujem kvalifikacije

| 21. avg 2015. 10:37|0 komentara|Atletski savez Srbije

Danas u prepodnevnim časovima održan je oficijalni trening na stadionu Ptičje gnezdo, gde su predstavnici timova imali prilike da se upoznaju sa rasporedom na stadionu. Ovu priliku je iskoristila i srpska reprezentativka Dragana Tomašević, koja je ujedno i odradila trening na pomoćnom stadionu.

21. avg 2015. 10:37

EP: Nava i Tomaševićeva bez finala

| 15. avg 2014. 14:30|0 komentara

Srpski atletičari Goran Nava i Dragana Tomašević nisu uspeli da se plasiraju u finale Evropskog prvenstva u Cirihu. Nava je u trci na 1.500 metara imao deseto vreme u svojoj kvalifikacionoj grupi, od 3:41.43 minuta i kroz cilj je prošao dve sekunde iza najbržeg – Norvežanina Henrika Ingebrigtsena. U kvalifikacijama su trčale dve grupe od

15. avg 2014. 14:30

Terzićeva i Tomaševićeva priželjkuju finala u Cirihu

| 6. avg 2014. 16:18|0 komentara

Evropsko prvenstvo u atletici održaće se od 12. do 17. avgusta u Cirihu, a Srbiju će predstavljati 11 takmičara. Među favoritima su Ivana Španović, Emir Bekrić i Asmir Kolašinac, koji su u prethodne dve godine osvajali medalje. Dragana Tomašević ocenila je da će na predstojećem EP u Cirihu biti jaka konkurencija u bacanju diska, ali je istakla

6. avg 2014. 16:18

Još dve medalje za srpske atletičare na Balkanijadi

| 26. jula 2014. 23:05|0 komentara

Po sunčanom i toplom vremenu danas je održan prvi dan Balkanskih igara u Rumuniji, i Srbija je osvojila tri medalje na 400m prepone, u bacanju diska i štafeti 4x100 metara. Emir Bekrić osvojio je zlatnu medalju rezultatom 50.08s na 400m prepone. Dragana Tomašević takođe je zauzela prvo mesto u bacanju diska sa 57.60 metara, dok je muška

26. jula 2014. 23:05

Tomaševićeva bacila disk do bronze na Evropskom kupu

| 16. mar 2014. 19:23|0 komentara

Srpska atletičarka Dragana Tomašević osvojila je bronzanu medalju u bacanju diska na Zimskom kupu Evrope.  Hitac od 59.26 metara bio je dovoljan za treće mesto. Prvo mesto osvojila je Robert Michon Melina sa 64.20m, drugo mesto pripalo je Ruh Ana sa 63.21m. ''Ovo mi je prvi nastup posle Moskve. Celu zimu dobro sam trenirala,a zadnjih

16. mar 2014. 19:23

Dragana Tomašević najavljuje uspešnu sezonu

| 4. feb 2014. 11:35|0 komentara

Dragana Tomašević, srpska reprezentativka i rekorderka u bacanju diska, ovih dana nalazi se na pripremama u Medulinu. FOTO: ATLETSKI SAVEZ “Ovde nam je jako dobro. Koristimo svaki lep dan da možemo bacati, što trenutno nije moguće u Mitrovici. Trenutni uslovi su povoljni da se maksimalno realizuje ono što smo planirali za ovaj period,a

4. feb 2014. 11:35

Srpske rukometašice veruju da mogu do finala (VIDEO)

| 19. dec 2013. 13:59|0 komentara

FOTO: STARSPORT Najbolje srpske rukometašice poručile su danas da veruju u trijumf protiv Poljske u polufinalu Svetskog prvenstva, ali i upozorile da u ekipi ne sme da bude euforije posle velikog trijumfa nad svetskim i olimpijskim šampionkama Norvežankama u četvrtfinalu. > Golman Katarina Tomašević istakla je da ekipa mora hladne glave da uđe u

19. dec 2013. 13:59

SP: Dragana Tomašević ostala bez finala

| 10. avg 2013. 10:30|0 komentara

Srpska atletičarka Dragana Tomašević nije uspela da se plasira u finale Svetskog prvenstva u Moskvi u disciplini bacanje diska. Tomaševićeva je u kvalifikacijama bacila disk 58,79 metara i zauzela šesto mesto u svojoj grupi. Naša atletičarka je bila 14. u ukupnom plasmanu i tako završila takmičenje na Svetskom prvenstvu. Srpska bacačica diska je u prvoj

10. avg 2013. 10:30

Počinje SP u Moskvi

| 10. avg 2013. 9:21|0 komentara

FOTO: STARSPORT Prvenstvo sveta u atletici, jedan od najznačajnijih ovogodišnjih sportskih događaja, počinje danas u Moskvi, a prvog dana na borilišta stadiona Lužnjiki izlaze troje reprezentativaca Srbije, prenosi Tanjug. Desetobojac Mihail Dudaš takmičenje počinje oko 7.30 sati po našem vremenu trkom na 100 metara, a u isto vreme u kvalifikacijama bacanja diska, čija

10. avg 2013. 9:21

Tomašević: Očekujem dobar rezultat, a i plasman

| 4. avg 2013. 13:44|0 komentara

Dragana Tomašević naša je najbolja bacačica diska. Na Svetsko prvenstvo u Moskvi odlazi sa ličnim rekordom od 63.63m. “Dosta dobro smo uradili i sproveli pripremni period na Bjelolašici, bez većih problema i povreda. Ono što smo zamislili polako privodimo kraju. Na Svetskom prvenstvu očekujemo da se dobar rad na pripremama realizuje na najbolji mogući način. Nadam

4. avg 2013. 13:44

Dragana Tomašević osvojila srebrnu medalju

| 29. juna 2013. 20:09|0 komentara

Na Mediteranskim igrama u Mersinu, naša reprezentativka, Dragana Tomašević zauzela je drugo mesto, u bacanju diska, sjajnim rezultatom od 61.88m. Prvo mesto zauzela je Olimpijska šampionka Sandra Perković sa 66.21m, a bronza je pripala Chrysoula Anagnostopoulou, rezultatom 55.01m.

29. juna 2013. 20:09