0

Vojvodina bez Lige Evrope (VIDEO)

Objavljeno: 29.08.13 u 20:55

Fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u grupnu fazu Lige Evrope. Novosađani su posle 1:1 iz prvog meča, izgubili u Tiraspolju od Šerifa sa 2:1.

Izabranici Marka Nikolića su dobro započeli meč. Bili oprezni u odbrani i nisu srljali u napadu. Obe ekipe su imale nekoliko prilika u prvih 45 minuta, a najzraliju je propustio Rikardinjo koji je pogodio prečku.

U nastavku susreta Šerif je delovao dosta bolje. Moldavci su stigli do vođstva u 59. minutu kada je Žulijem iskoristio jedan kiks Delača. Vrlo brzo usledio je novi šok. Fenomenalan pogodak sa 30 metara postigao je Fernando koji je udvostručio prednost Šerifa.

Vojvodina je potom zaigrala na sve ili ništa. Međutim, „lale“ su tek u 89. minutu uspele da smanje golom Nikole Lekovića. Malo je vremena ostalo i na kraju Vojvodina nije uspela da izjednači, pa je Šerif prošao dalje.

Bez obzira na eliminaciju u plej ofu Lige Evrope, fudbalerima Vojvodine treba čestitati na prikazanim partijama u kvalifikacijama, kada su i progalšeni za najuspešniji tim Evrope.

90+5′ – Kraj utakmice.

90+4′ – Odlična prilika za Šerif, ali je Delač sjajno intervenisao ispred Pašenka.

90+2′ – Krenuli su Novosađani u napad i pokušavaju da dođu do izjednačenja.

90′ – GOOOL! Vojvodina je smanjila preko Nikole Lekovića koji je glavom šutirao posle centaršuta Vulićevića.

82′ – Imao je Šerif novu priliku za gol preko Žulijama, ali je slabo šutirao sa ivice kaznenog prostora.

80′ – Pokušali su Novosađani da smanje rezultat, prvo preko Vukčevića, a onda i Kaluđerovića, ali su šutevi izblokirani.

71′ – Dvostruka izmena u Voši. Izašli su Đurić i Poletanović, a ušli Denković i Tumbasević.

67′ – 2:0 za Šerif! Strelac je Fernando koji je neodbranjivo šutirao sa preko 30 metara i postigao lep gol.

59′ – Gol za Šerif! Strelac je Žulijem nakon greške golmana Delača koji je bespotrebno istrčao sa goa. Isa je asistirao Žulijemu koji je pogodio prazan gol.

55′ – Vranješ nije uspeo da iskoristi dobar napad Vojvodine i šutirao je jako neprecizno.

51′ – Pokušao je Mojal iz slobodnog udarca, a lopta je prohujala pored stative.

49′ – Prva izmenu u timu Vojvodine. Izašao je Škuletić, a ušao Kaluđerović.

47′ – Prilika za Vojvodinu. Vulićević je centrirao, ali niko nije zakačio loptu koja je iznenadila Tomića, ali je prošle tik pored stative.

46′ – Počelo je drugo poluvreme.

U prvih 45 minuta obe ekipe su stvorile nekoliko prilika, ali nisu uspeli da zatresu mreže. Vojvodina je imala jednu odličnu priliku preko Đurića, dok su Moldavci uspeli da pogode okvir gola.

45+1′ – Kraj prvog poluvremena.

42′ – Šerif pritiska, ali se Novosađani za sada dobro brane. Žuti karton zaradio je Rikardinjo.

35′ – Rikardinjo je pogodio prečku! Trajković je loše procenio let lopte, koja je stigla do napadača Šerifa koji je na svu sreću pogodio okvir gola.

32′ -Poletanović je dobio žuti karton.

31′ – Sjajna prilika za Vojvodinu. Đurić je šutirao glavom, ali je Tomić krajnjim naporom izbacio sa gol crte.

22′ – Još jedan korner koji su izveli izabranici Marka Nikolića, ali bez ozbiljnije pretnje po gol Šerifa.

17′ – Žulija, je pokušao iz daljine, ali je Delač bio na dobrom mestu i uhvatio je loptu.

15′ – Još jedan korner za Vojvodinu. Ovoga puta odličan centaršut, ali se Škuletić nije snašao u dobroj situaciji.

10′ – Novosađani su imali priliku da priprete posle prvog kornera, ali je Poletanović loše centrirao.

6′ – Prva velika prilika za domaće posle izvedenog kornera stvorila se gužva ispred gola Mateja Delača koji je odlično reagovao i otklonio opasnost.

4′ – Umalo kardinalna greška fudbalera Šerifa, ali su je brzo ispravili i nisu dozvolili da Vojvodina dođe do veoma izgledne prilike.

1′ – Utakmica je počela

ŠERIF: Tomić, Metua, Paje, Samardžić, Selestino, Balima, Fernando, Mojal, Rikardinjo, Isa, Žulijam.

VOJVODINA: Delač, Radoja, Leković, Trajković, Vranješ, Đurić, Vukčević, Alivodić, Poletanović, Vulićević, Škuletić.

Novosadska Vojvodina pokušaće da posle revanš utakmice plej ofa za Ligu Evrope protiv moldavskog Šerifa izbori plasman u grupnu fazu takmičenja. U prvoj utakmici na „Karađorđu“ rezultat je bio 1:1, a strelci su bili Isa i Škuletić.