Košarka
22:32 27.06.2025.

PARTIZAN PRED VELIKIM IZAZOVOM: Evroligaši i jedan NBA tim se utrkuju za dovođenje košarkaša crno- belih!

Partizan v Buducnost, ABA liga, Play off, 4. game, season 2024/2025
Sterling Brown, Carlik Jones, Isaac Bonga celebrate after winning the ABA league Play Off Final Game 4 match between Partizan and Buducnost at Belgrade Arena in Belgrade, Serbia on June 12, 2025. (credit image & photo: Pedja Milosavljevic / STARSPORT)

Klub iz Humske u trci s velikim izazovima da ga zadrži!

Košarkaški klub Partizan ovog leta suočava se sa velikim izazovom – čak četiri evroligaška kluba i jedan NBA tim žele da angažuju Isaka Bongu (25), nemačkog reprezentativca koji je prošle sezone bio jedan od najistaknutijih stranaca u timu Željka Obradovića.

Među zainteresovanima su Fenerbahče, Valensija, Hapoel Tel Aviv i Bajern Minhen, iz kojeg je Bonga i došao u Partizan. Pored njih, pojavila se informacija da Hjuston Roketsi, čuveni NBA klub, prate njegov status, što dodatno komplikuje situaciju za crno-bele.

Navodno je Valensija već spremila ozbiljan finansijski paket kako bi ga dovela, ali to nije jedina ponuda na stolu. Pominjalo se i ime Anadolu Efesa, ali je ta informacija brzo demantovana. Ipak, izvori bliski klubu iz Humske ističu da Partizan i Obradović i te kako računaju na Bongu za narednu sezonu, u kojoj se sprema sklapanje moćnog tima za borbu u Evroligi.

Odlazak Isaka Bonge značio bi i hitnu potragu za njegovom zamenom, jer je svojim atletizmom, borbenošću i timskim duhom postao jedan od stubova prošlosezonskog sastava. Hoće li finansijski giganti uspeti da nadjačaju sportski projekat Partizana, ostaje da se vidi.

3
1

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...