Olimpijske igre Pariz 2024

MOĆNI SLOVENCI: Savladali favorita i plasirali se u polufinale OI!

Objavljeno: 07.08.24 u 23:56

Sjajan rezultat!

Rukometna selekcija Slovenije osigurala je prolaz u polufinale olimpijskog turnira zahvaljujući trijumfu protiv Norveške rezultatom 33:28. Sjajni Aleks Vlah predvodio je slovenački tim sa 11 golova, dok je Blaž Janc doprineo sa devet.

S druge strane, Norvežanin Blonc je bio najefikasniji sa sedam pogodaka.

Iako je duel na početku bio izjednačen, Slovenci su ubrzo ostvarili prednost zahvaljujući seriji od tri gola, poveli su sa 10:7. Ekipa koju vodi Uroš Zorman uspela je da očuva ovu prednost tokom prvog poluvremena, otišli su na veliki odmor sa četiri gola prednosti (16:12).

U nastavku, slovenački rukometaši nastavili su sa dobrim igrama, stekli su prednost od pet golova. Iako su Norvežani u završnici meča pokazali poboljšanu igru u napadu i smanjili razliku na dva gola, više od toga nisu mogli.

Slovenci su uspeli da ponovo preuzmu kontrolu i pobegnu rezultatski.