NBA IGRAČI SU KLASA IZNAD: Janis preko 40, brutalni Markanen vodio odličnu Finsku!
Košarkaši Grčke su savladali Ukrajinu i pored prednosti te ekipe na poluvrmeenu. Ipak su Heleni dodali gas i u nastavku praktično razbili rivla, a rezultat treće deonice bio je 32:11, dok je susret završen 99:79. Janis Adetokumbo je odigrao čudovišnu utakmicu, pa je ubacio 41 poen i imao devet skokova. Sa druge strane najefikasniji bio je Mihajljuk, sa 16.
Finci su porazili domaćine Čehe i stavili ih u jako nezgodnu situaciji, a rezultat na kraju iznosio je. Najefikasniji je bio Lauri Markanen koji je meč završio 34 poena i 10 skokova, dok je Sasu Salin dodao 23. Jan Veseli je u ekipi Češke susret završio sa 15 poena i šest skokova.
[display-posts taxonomy=“post_tag“ tax_term=“evrobasket“ image_size=“full“ posts_per_page=“4″ exclude_current=“true“ title=“NAJNOVIJE VESTI SA EVROBASKETA:“]
Litvanija je ostavila svoje šanse za plasman dalje u životu, jer su savladali Mađarsku 64:87. Najbolji u retovima baltičke selekcije bio je Jonas Valančijunas sa 21 poenom i osam skokova, dva poena manje i isti broj skokova imao je Domantas Sabonis. Grigonis je dodao 15 poena. U poraženom timu Zoltan Perl je ubacio 16 poena.