0

Kraford zaustavio Predatore

Objavljeno: 11.02.13 u 13:18

hokej

Hokejaši Čikago Blekhoksa pobedili su na gostovanju u Nešvilu ekipu Predatorsa rezultatom 3:0. Bila je to 12. pobeda Blekhoksa kada se gledaju utakmice koje su okončane u regularnom toku, što ih čini jedinom ekipom u NHL-u sa takvim uspehom.

Briljantno veče imao je golman Čikaga Kori Kraford koji je zaustavio sve šuteve koje su Predatorsi uputili ka njegovoj mreži, a bilo ih je ukupno 17. Krafordu je ovo bila šesta utakmica u karijeri bez primljenog gola i prva posle gotovo dve gosine.

„Stvarno odličan osećaj. Dobra smo grupa i igramo odličan hokej“, rekao je Kraford posle meča.

Strelci za Blekhokse bili su Markus Kruger u 6. i Džonatan Tejv u 7. minutu druge trećine, Patrik Kejn u 5. minutu poslednjeg perioda igre.

Los Anđeles – Detroit 2:3

Edmonton – Kolumbus 3:1

Boston – Bafalo 3:1

Tampa Bej – Njujork Rendžers 1:5

Nju Džersi – Pitsburg 3:1

Čikago – Nešvil 3:0