0

SERIJA A: Roma u kanalu, Sampdorija sve bliža Evropi (VIDEO)

Objavljeno: 28.01.18 u 23:08

U poslednjem meču 22. kola Serije A Sampdorija je kao gost savladala Romu 1:0 (0:0) i korača prema Evropi.

U samo četiri dana Rimljani i Đenovljani su se sastali dva puta u Seriji A, Sampa je na svom terenu ispustila bodove, ali na Olimpiku nije – 1:0.

Strelac odlučujućeg gola za ‘mornare’ bio je Zapata u 80. minutu na asistenciju Murua. Gosti su bili mnogo bolji rival, stvorili su mnogo više šansi od Rome, a domaćin je u 39. minutu promašio penal. Šut Florencija odbrano je Vivijano. Aleksandar Kolarov igrao je svih 90 minuta za Romu i dobio je žuti karton.

Romi je ovo bio šesti meč bez pobede u Seriji A, zabeležila je tri poraza i tri nerešena ishoda. ‘Vučica’ sada ima 41 bod, tri manje od Inter i šest od Lacija koji se nalaze na mestima koja vode sledeće godine u Ligu šampiona.

Sampdorija je šesta sa četiri boda manje od Rome.

ITALIJA 1 – 22. KOLO

Sasuolo – Atalanta 0:3 (0:1)