0

Rajo osvojio San Mames

Objavljeno: 11.01.13 u 23:30

piti

Odigran je prvi meč 19. kola Primere, a na San Mamesu je potpuno neočekivano ceo plen odneo Rajo Valjekano protiv Atletik Bilbaoa (2:1). Samo tri puta su igrači Raja šutirali ka golu Bilbaoa, ali su dali dva gola, a sa druge strane su se ispromašivali Baskijci.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je u 48. minutu Trashoras sjajno proigrao Banguru za 1:0, a zatim je sudija Pedro Perez pogrešio i dosudio penal, iako je faul u 65. minutu bio van kaznenog prostora. Piti nije pogrešio i duplirao je vođestvo gostiju, a do kraja je samo San Hoze uspeo da ublaži poraz.

Valjekanu je ovo četvrta pobeda u nizu, a Bilbau treći poraz, pa je sada Rajo na deobi četvrtog mesta sa Betisom i Malagom, dok su Baskijci tek na 14. mestu sa 21 bodom.